Koho zajímají názory ministryně školství?

čtvrtek 20. říjen 2016 10:10

Ministryně školství Kateřina Valachová si založila blog. Konečně jí někdo poradil to, co dávno ví mnoho dalších politiků, podnikatelů, i nás, řadových grafomanů: je to zadarmo a prakticky nikdo vám do toho nemluví.

Blogy politiků obvykle nepatří k nejčtenějším. Vznikají často účelově, obvykle před volbami, postrádají nosné myšlenky nebo alespoň vtip, a bývají krátkodeché. Pokud zafungují, stane se z politika vládní činitel a on i jeho štáb mají jiné starosti. Pokud nezafungují, o čem psát čtyři roky do dalších voleb?

Když se to ovšem udělá pořádně, může blog k politické kariéře výrazně pomoci. Hodně o tom ví třeba Tomio Okamura. Díky blogu je dnes patrně nejznámějším developerem Evžen Korec. Ne že by je dřív nikdo neznal, ale blogování všemu dalo patřičné grády.

I o Kateřině Valachové bezpochyby dost lidí slyšelo už předtím, než vznikl její profil na iDnes.cz. Počítejte se mnou:

-          Vláda má včetně premiéra devět členů a celkem pravidelně se schází, kolegyně si museli všimnout i ti nejméně soustředění ministři.

-          Na ministerstvu školství a ve všech jeho příspěvkových organizacích pracuje podle posledních dostupných údajů zhruba 215 tisíc lidí, i k nim se nejspíš už doneslo, kdo jejich resortu momentálně šéfuje.

Tak proč si od pondělní premiéry do této chvíle přečetlo nový blog paní ministryně všeho všudy 63 lidí?!

Petr Kotek

Petr Kotek

Petr Kotek

Na rozdíl od profesionálů v redakcích nemusím čekat, jaké téma mi určí ranní porada.

Třicet let jsem pracoval jako novinář, teď se věnuji oblasti PR. Do tiskových zpráv pro klienty ale své pohledy promítat nemohu. Ještěže Justin Hall, Jorn Barger, Peter Merholz (zdroj: wikipedia.org) a další průkopníci psali a psali, až se zrodil blog v dnešní podobě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora