Nezávidím pražským voličům jejich kandidáty

pátek 3. říjen 2014 14:20

Jak se víc a víc blíží volby, jsem víc a víc rád, že nejsem registrovaným voličem v Praze. V naší středočeské vísce, kam jsem se po 50 letech života v hlavním městě odstěhoval, mám totiž v kandidátech jasno.

Ta parta sousedů, kteří tvořili zastupitelstvo uplynulé čtyři roky, je ochotná starat se o záležitosti obce i nadále. Zatím to dělali dobře, takže si hlasy zaslouží. Protikandidáty beztak nemají.

Do Prahy ale jezdím každý den za prací, a tak jsem zdejší kampaně stejně nezůstal ušetřen. Opravdu nevím, koho bych příští týden nacpal do urny.

Současný první muž radnice, olomoucká posila pražské TOP 09 Hudeček, mne sice nedávno z amplionu v metru osobně zval tuhle sobotu na vycházku tunelem Blanka, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že tím jen zkouší maskovat mnohatelý skluz termínu dokončení tohoto Bémova odkazu.

Navíc neustále opakuje „vracíme vám Prahu“, takže to zřejmě s kandidaturou nemyslí vážně a chystá se předat své křeslo co nejdřív nástupcům.  

„Povedu Prahu stejně úspěšně jako nemocnici v Motole“, slibuje zase kandidát sociální demokracie Miloslav Ludvík. Radši nechci domýšlet, jestli to znamená, že dosavadní „kmotry“ nahradí na magistrátu pod jeho vedením „kuliši“. Na ty přece ředitel motolské nemocnice při jejím financování tolik spoléhal!

A co třeba taková Adriana Krnáčová kandidující za ANO?                                                             

Z banneru na homepage Seznam.cz jsem se dnes dověděl, že se po ovládnutí Mariánského náměstí chystá prověřovat účty, kontakty a vůbec soukromí budoucích pražských radních 10 let nazpátek. Kliknul jsem a dostal se na její stranický facebookový profil. Nestačil jsem žasnout.

Jistá Růža Kurišová zde sice konstatuje „jsi dobráááááááá“ a Irena Seifertová se svěřuje „To se mi moc líbí!!!“, na což se možná sluší upoutat drahou reklamou, kousek dál ale například jakýsi Petr Mach konstatuje, že „Pani Krnacova je evidentne blba jak troky“.

Další příspěvky zase připomínají fintu, jakou se za vedení Krnáčové vyhnula česká pobočka Transparency International zaplacení pokuty od ministerstva financí.

Což o to, na facebooku si může v zásadě každý plácat, co se mu zlíbí. Ale soustřeďovat pozornost na to plácání reklamní kampaní? To jsou opravdu vyhozené tisíce.

A pražský rozpočet, do kterého primátor má z titulu své funkce tak trochu co mluvit, obnáší desítky miliard.

Petr Kotek

Petr Kotek

Petr Kotek

Na rozdíl od profesionálů v redakcích nemusím čekat, jaké téma mi určí ranní porada.

Třicet let jsem pracoval jako novinář, teď se věnuji oblasti PR. Do tiskových zpráv pro klienty ale své pohledy promítat nemohu. Ještěže Justin Hall, Jorn Barger, Peter Merholz (zdroj: wikipedia.org) a další průkopníci psali a psali, až se zrodil blog v dnešní podobě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora