Upozornění všem podvodníkům

pátek 23. květen 2014 13:45

Dost možná jste se s tím mailem už také setkali. Mezi všemi nevyžádanými obchodně-erotickými nabídkami se před pár dny objevil pokus o podvod. Pokud vím, dost lidí na něj naletělo.  

Mě osobně napsala jakási Bllanka (opravdu s dvojitým ll) Zázvorková tohle:

Vážený zákazníku,

jsme velmi rádi, že jste využívali produktu z naší banky.

Dovolujeme si Vás upozornit na dlužnou částku ve výši 7129.53 Kč, ke dni 13.04.2014 na osobním účtě #422836359602897. Nabízíme Vám uhradit pohledávku v plné výši do 28.05.2014.

Dobrovolné uhrazení pohledávky a dodržení smlouvy #C2190789520A87572 umožňujeme Vám:

1) Dodržet pozitivní úvěrovou historii

2) Vyhnout se soudním sporům, placení poplatků a jiných soudních nákladů.

V případě prodlení úhrady pohledávky 7129.53 Kč v souladu s platnými právními předpisy, jsme oprávněni zahájit právní sankci na základě pohledávky.

Kopie smlouvy a platební údaje jsou připojeny k tomuto dopisu jako soubor "smlouva_C2190789520A87572.zip"

Ne že bych byl za jakýchkoli okolností náchylný skákat na podobné špeky, ale chápu, že podobný dopis může v někom vyvolat rozechvění a nutkavou potřebu fiktivní dluh zaplatit. Zvlášť když mu zrovna jde po krku několik exekutorů najednou a on už dávno ztratil přehled o všech svých nesplacených závazcích.

Nechci mentorovat, ale přesto musím "Bllanku Zázvorkovou" i všechny další podobné podvodníky upozornit na jednu věc: flink se neuživí ani jako zedník, natož jako podvodník. Zedníkovi, který je líný používat vodováhu a olovnici, dřív nebo později spadne zeď. A podvodníkovi, který odešle email bez přílohy s platebními údaji, nikdo nic nezaplatí.

Za sesypané cihly navíc nikomu nehrozí trestní postih, pokud nepřistanou někomu na hlavě. Podvod je oproti tomu trestný už ve stádiu pokusu.

Petr Kotek

Petr Kotek

Petr Kotek

Na rozdíl od profesionálů v redakcích nemusím čekat, jaké téma mi určí ranní porada.

Třicet let jsem pracoval jako novinář, teď se věnuji oblasti PR. Do tiskových zpráv pro klienty ale své pohledy promítat nemohu. Ještěže Justin Hall, Jorn Barger, Peter Merholz (zdroj: wikipedia.org) a další průkopníci psali a psali, až se zrodil blog v dnešní podobě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora