Koho stát potrestal za Promopro? Nás všechny

středa 9. duben 2014 09:30

Vždycky, když čtu o pokutě vyměřené státnímu úřadu nebo instituci, je mi do pláče. Za co, kladu si otázku?

Dneska se mi od rána valí slzy proudem. Úřad vlády dostal pokutu přes půl miliardy korun za „porušení rozpočtové kázně v kauze Promopro“. Vymáznul mu ji pražský finanční úřad, pod který Strakova akademie spadá.

„Jde o první účet, který finanční úřad vystavil Topolánkově vládě za tuto kauzu,“ sdělil novinářům šéf Strakovky Pavel Dvořák ve snaze vyvolat dojem, že spravedlnosti bylo učiněno zadost.

Já na tom ale nic spravedlivého nevidím. Za co mám být jako daňový poplatník zase tak strašlivě potrestán?

Částku přesně vyčíslenou na 550,896 miliónu korun má úřad odvést jako sankci do státního rozpočtu. Začne snad pan Dvořák kvůli tomu obcházet s kasičkou všechny, kdo kauzu Promopro spískali?

Úřad vlády prý zvažuje odvolání proti této pokutě, která by prý mohla být pro jeho chod likvidační. Škoda, že ani já, ani vy žádnou možnost odvolání nemáme.

Po nezbytných účetních veletočích si stát ty peníze prostě vezme z daní, které jsme mu teprve před pár dny se skřípěním zubů poslali.  

Kdyby snad za tu slavnou kauzu šel nakonec přeci jen někdo sedět, jako že se to nestane, čeká nás všechny navíc ještě hrazení jeho pobytu ve výkonu trestu. Za sebe mohu říct, že na to bych přispěl mnohem radši.

Petr Kotek

Petr Kotek

Petr Kotek

Na rozdíl od profesionálů v redakcích nemusím čekat, jaké téma mi určí ranní porada.

Třicet let jsem pracoval jako novinář, teď se věnuji oblasti PR. Do tiskových zpráv pro klienty ale své pohledy promítat nemohu. Ještěže Justin Hall, Jorn Barger, Peter Merholz (zdroj: wikipedia.org) a další průkopníci psali a psali, až se zrodil blog v dnešní podobě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora