Čekám, kdy mi na poště konečně nalijí panáka

středa 26. únor 2014 11:15

Vedení České pošty je v době, kdy posílání dopisů a čumkaret zachází na úbytě, zřejmě jen krůček od nalezení nové tržní pozice.

Pro toto nové směřování bych se dokonce nebál použít slovo VIZE. Poštovní management za své koncepční uvažování zaslouží přinejmenším pochvalu před nastoupenou jednotkou, když ne přímo zvěčnění před rozvinutou bojovou zástavou.

Ano, řeč je o průlomovém (a ekonomicky velmi přínosném) doplňkovém prodeji tabákových výrobků. V době, kdy si i doručování stále většího počtu balíků a reklamních letáků úspěšně rozebírají soukromé firmy, je takové rozšíření služeb naprosto logickým krokem.

A vítají je i sami pošťáci. Konečně má jeden každý z nich reálnou šanci splnit požadavek nadřízených, aby měsíčně prodal zboží alespoň za 800 korun, jinak bude zle.

Už dříve se, pravda, objevovaly pokusy tohoto druhu. Prodej knižních titulů, z nichž můžeme namátkou vybrat například „Řez ovocných stromů a keřů“ nebo „O kozlíkovi a jiné pohádky“, ale moc nezabral. Hospodářský výsledek příliš nevylepšila ani nabídka investičního zlata.

„Cigarety se prodávají velice dobře. Je potřeba si uvědomit, že tento doplňkový prodej drobného zboží dělá asi 300 milionů ročně a my jsme loni kvůli výpadku v listovních službách přišli o 620 milionů korun,“ použil pádný argument šéf odboru komunikace České pošty Ivo Mravinac.

Čekám tedy, že mluvčí každým dnem oznámí veřejnosti krok, který logicky musí následovat. Cigarety prošly, teď je nade vši pochybnost na řadě alkohol.

Neexistuje přeci jediný důvod – ať už zákonný nebo etický -, proč bych si na poště nemohl dát třeba rum. Samozřejmě když bude řádně kolkovaný. Přinejmenším bych si tak ukrátil čekání na výdej doporučené zásilky, místo které jsem našel ve schránce jen oznámení o jejím uložení, přestože byl celý den nepřetržitě někdo doma.  

Petr Kotek

Petr Kotek

Petr Kotek

Na rozdíl od profesionálů v redakcích nemusím čekat, jaké téma mi určí ranní porada.

Třicet let jsem pracoval jako novinář, teď se věnuji oblasti PR. Do tiskových zpráv pro klienty ale své pohledy promítat nemohu. Ještěže Justin Hall, Jorn Barger, Peter Merholz (zdroj: wikipedia.org) a další průkopníci psali a psali, až se zrodil blog v dnešní podobě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora