Mohli jsme mít dva ministry zdravotnictví, škoda

středa 29. leden 2014 15:55

Při jmenování nové vlády jsem pocítil velkou osobní radost. Především z toho, že nejsem v kůži nešťastníka, který novému premiérovi připravoval dopis pro prezidenta s návrhem na jmenování dvou ministrů zdravotnictví a dalšími perlami.

Za časů starého Říma by byl nepozorný stylista, který přejmenoval ministra životního prostředí z Brabce na Brabence a ministra zemědělství Jurečku z Mariana na Martina, patrně předhozen lvům. V naší osvícené době ho čeká nejvýš cesta na úřad práce. Přesto bych s ním neměnil.

Zato bych (alespoň pro tuto konkrétní situaci) docela měnil s panem prezidentem. Oceňuji způsob, jakým si situaci vychutnal, aniž přestal být státotvorným. Já bych ale měl velké cukání dotáhnout věci do konce a předložený návrh respektovat doslova a do písmene.

Co by si pak počali páni ministři Jurečka a Brabec? Vždyť by je pod jejich skutečnými jmény do nových úřadů ani nepustili! 

Že by se ten dokument připravoval na poslední chvíli a nebyl už čas na jeho důkladnou kontrolu? Vždyť jsme na novou vládu čekali od voleb takovou dobu...

Petr Kotek

Petr Kotek

Petr Kotek

Na rozdíl od profesionálů v redakcích nemusím čekat, jaké téma mi určí ranní porada.

Třicet let jsem pracoval jako novinář, teď se věnuji oblasti PR. Do tiskových zpráv pro klienty ale své pohledy promítat nemohu. Ještěže Justin Hall, Jorn Barger, Peter Merholz (zdroj: wikipedia.org) a další průkopníci psali a psali, až se zrodil blog v dnešní podobě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora