EU bude regulovat velkou i malou potřebu

čtvrtek 31. říjen 2013 11:15

Jednou to přijít muselo: Evropská komise připravila nové doporučení, kterým bychom se měli řídit na záchodech, záchodcích a pisoárech.

Splachovat je třeba úsporně a proto se od příštího týdne důrazně doporučuje spotřebovat na klikvidaci pozůstatků vykonání velké tělesné potřeby nejvýše šest litrů vody. Na malou musejí stačit tři a pánové, kteří se spokojí se zastávkou u mušle, by se měli vejít do jednoho litru.

Zatím je to ovšem jen doporučení, upozorňují novinky.cz. Zkušenost se žárovkami a dalšími komoditami nicméně naznačuje, že na striktní zákaz nejspíš jednou také dojde.

Hajzlíky jsou další logickou zastávkou v tažení bruselských úředníků proti starým pořádkům. Považte, že průměrné euroWC dnes potřebuje 11 litrů vody, aby po vás v míse nic nezůstalo.

Výrobci sanitární techniky ovšem mohou získat významnou konkurenční výhodu, pokud se do nově nastavených limitů vejdou. Na své produkty budou smět nalepit speciální ekologo. V budoucnu tak možná budou ti nejuvědomělejší z nás usedat výhradně na zařízení třídy AAA+.

A kdyby to náhodou navzdory jasnozřivosti regulátorů nestačilo, vždycky se dá spláchnout dvakrát.

Petr Kotek

Petr Kotek

Petr Kotek

Na rozdíl od profesionálů v redakcích nemusím čekat, jaké téma mi určí ranní porada.

Třicet let jsem pracoval jako novinář, teď se věnuji oblasti PR. Do tiskových zpráv pro klienty ale své pohledy promítat nemohu. Ještěže Justin Hall, Jorn Barger, Peter Merholz (zdroj: wikipedia.org) a další průkopníci psali a psali, až se zrodil blog v dnešní podobě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora