Na úspory ve Škodě auto si posvítí Reflektor mladých

pondělí 4. březen 2013 11:11

Mladší ročníky to pamatovat nemohou. V 70. a 80. letech minulého století bloumaly pracovišti hlídky svazáků, které si říkaly Reflektor mladých. Ve snaze nalézt energetické úspory v pracovní době usilovně zkoumaly, zda „nesvítí někde zbytečně“. 

Svazáci zjevně inspirovali management boleslavské Škodovky. Ten podle dnešní MfD vyslal do provozů GreenOffice Team.

Dlužno ovšem podotknout, že Škoda auto na to jde s německou důkladností. Slídiči po nehospodárném nakládání s energiemi jsou jen špičkou ledovce. Jádro úsporných opatření, která mají ušetřit 600 milionů korun ročně, spočívá v systematickém plošném přístupu.

Ve firmě se například začalo topit jen na 18 stupňů Celsia. Podle odborářů je to ve skutečnosti leckde méně než 17. Na montážní lince se to možná přežít dá, u počítače bych za takové teploty sedět nechtěl. V zimníku se mi nikdy nepsalo příliš volně.

Ale 600 milionů je 600 milionů. Jen aby z plánované úspory neukrojily podstatnou část nároky některého z bývalých svazáků, který by si mohl po létech začít dělat čáku na autorství „reflektorové“ myšlenky. Do byznysu zamířilo hned několik členů někdejších vrcholového vedení SSM. A podnikají pěkně tvrdě.  

Petr Kotek

Petr Kotek

Petr Kotek

Na rozdíl od profesionálů v redakcích nemusím čekat, jaké téma mi určí ranní porada.

Třicet let jsem pracoval jako novinář, teď se věnuji oblasti PR. Do tiskových zpráv pro klienty ale své pohledy promítat nemohu. Ještěže Justin Hall, Jorn Barger, Peter Merholz (zdroj: wikipedia.org) a další průkopníci psali a psali, až se zrodil blog v dnešní podobě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora