Vláda si na sebe vydělá, stačí vybírat vstupné na Strakovku

úterý 27. září 2011 15:38

Vysoce deficitní státní rozpočet České republiky by mohl získat nečekanou vzpruhu. Stačilo by, kdyby vláda začala projevovat ve vztahu k sídlu svého úřadu, Strakově akademii, přístup řádného hospodáře.

Na střechu a do zahrady „Strakovky“ už neoprávněně vlezl kdekdo. Naposledy dnes po poledni asi šedesátiletý muž, který podle serveru Lidovky.cz protestoval proti nečinnosti vlády.

Před ním si ze střechy historické budovy udělali hned dvakrát vyhlídkovou terasu aktivisté Greenpeace. V říjnu 2009 protestovali proti prolomení těžebních limitů, v květnu následujícího roku se jim nelíbil kladný postoj kabinetu k modernizaci elektrárny Prunéřov, připomínají pro změnu Novinky.cz. Letos v dubnu dokonce uspořádali Greenpeace na zahradě Úřadu vlády piknik, během kterého postavili symbolický hřbitov.

Proč tedy nezačít na vyhlídku ze Strakovy akademie rovnou vybírat vstupné? Snad by stačilo alespoň na organizační zajištění schůzí vlády a základní občerstvení ministrů.

Policisté, kteří ani v jednom z případů nedokázali proniknutí vetřelců na výsostné území kabinetu účinně zabránit, by možná po patřičném proškolení zvládli alespoň prodej lístků, ti nejschopnější by mohli nabízet i suvenýry.  

Petr Kotek

Petr Kotek

Petr Kotek

Na rozdíl od profesionálů v redakcích nemusím čekat, jaké téma mi určí ranní porada.

Třicet let jsem pracoval jako novinář, teď se věnuji oblasti PR. Do tiskových zpráv pro klienty ale své pohledy promítat nemohu. Ještěže Justin Hall, Jorn Barger, Peter Merholz (zdroj: wikipedia.org) a další průkopníci psali a psali, až se zrodil blog v dnešní podobě.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora